Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A
RSS

Aktualności

 • Dofinansowanie z KSOW na projekt LGD pt. „Jak smakowała przeszłość? warsztaty kulinarne dla dzieci z terenu LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” z zakresu kultywowania lokalnego dziedzictwa kulinarnego”

  01.07.2022
   

  Z przyjemnością informujemy, że Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” w dniu 27.06.2022 r. podpisała umowę o dofinansowanie na realizację operacji pt. „Jak smakowała przeszłość? warsztaty kulinarne dla dzieci z terenu LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” z zakresu kultywowania lokalnego dziedzictwa kulinarnego”.

   

   
 • Dofinansowanie z KSOW na projekt LGD pt. „Szkolenie dla członków LGD z zakresu skutecznych metod poszukiwania partnera, tworzenia sieci kontaktów, nawiązywania współpracy oraz wymiana doświadczeń ze Stowarzyszeniem Perły Beskidu Sądeckiego”

  01.07.2022
   

  Z przyjemnością informujemy, że Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” w dniu 27.06.2022 r. podpisała umowę o dofinansowanie na realizację operacji pt. „Szkolenie dla członków LGD z zakresu skutecznych metod poszukiwania partnera, tworzenia sieci kontaktów, nawiązywania współpracy oraz wymiana doświadczeń ze Stowarzyszeniem Perły Beskidu Sądeckiego”.

   

   
 • Stoisko promocyjne LGD podczas Dni Kańczugi

  29.06.2022
   

   

  Niedziela 26.06.2022 r to drugi dzień imprezy pn. Dni Kańczugi.

   

  Zorganizowali je Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Ośrodek Kultury Miasta i Gminy Kańczuga oraz Kańczucki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

   

  Na stadionie w Kańczudze przygotowano wiele atrakcji - strefę dla dzieci, a w niej dmuchańce, kolorowe warkoczyki, eksplozję kolorów, zawody i konkurencje ruchowo-sprawnościowe. Zaprezentowano sprzęt wojskowy, odbył się Turniej Sołectw oraz parada motocykli Dynowskiego Bractwa Motocyklowego.

   

   
 • Walne Zebranie Członków LGD

  23.06.2022
   

  Serdecznie zapraszam na posiedzenie Walnego Zebrania Członków LGD, które odbędzie się w dniu 30 czerwca 2022 r. (tj. czwartek ) o godzinie 14.00 w Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie (budynek za Urzędem Gminy w Pawłosiowie).

   

   
 • Kobiety zamieszkujące unijne wsie i miasta, będą miały szansę wziąć udział w konkursie i zdobyć nagrodę unijną „EU Prize for Women Innovators”

  21.06.2022
   

  Zadaniem konkursu jest nagradzanie kobiet stojących za przełomowymi odkryciami lub innowacyjnymi projektami. Dzięki temu, Unia stara się zwiększać świadomość społeczną na temat potrzeby wzmocnienia udziału kobiet w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań oraz budować pozytywne wzorce do naśladowania dla dziewczyn i kobiet z całego świata.

   
 • Pierwsza część spotkań ze społecznością lokalną za nami!

  15.06.2022
   

   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zakończyła pierwszą część spotkań konsultacyjnych ze społecznością lokalną w celu opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027.

   

   
 • Stypendia pomostowe - Dyplom z marzeń 2022/2023

  07.06.2022
   

  Z przyjemnością informujemy, że przystąpiliśmy do XXI Edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Program Stypendiów Pomostowych został zainicjowany w 2002 r. przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości w Łodzi. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” uczestniczy w Programie od 2007 roku i przyznała już 107 stypendiów.

   

   
 • Spotkania ze społecznością lokalną

  02.06.2022
   

   
 • Stoisko promocyjne LGD podczas Gminnego Dnia Dziecka w Pawłosiowie

  30.05.2022
   

  W niedzielne popołudnie, 29.05.2022 r. na Starym Stadionie w Pawłosiowie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Pawłosiów Pan Mariusz Reń, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna.

   

  Po uroczystym powitaniu zgromadzonych przez Wójta Gminy Pawłosiów i złożeniu serdecznych życzeń wszystkim dzieciom, rozpoczęło się to wydarzenie.

   

   
 • Zachęcamy do zapoznania się z publikacją wydaną przez Europejską Sieć na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, o tym, jak LEADER może wspierać inteligentne wioski.

  27.05.2022
   

  Koncepcja inteligentnych wiosek skupia się na potrzebach i potencjale obszarów wiejskich — w porównaniu do miast, często pomijanych, przez co też narażonych na pozostawanie w tyle wobec nadchodzących zmian.

   

  W całej Europie, zaangażowane społeczności wiejskie szukają rozwiązań dla swoich narastających problemów, takich jak wyludnianie się wsi i spadający poziom lokalnych usług. Badają przy tym potencjał transformacji cyfrowej oraz starają się określić szanse i zagrożenia na przyszłość, zacieśniając przy tym więzi z obszarami miejskimi. Jednocześnie, w miarę przechodzenia na zeroemisyjną gospodarkę przyszłości i adaptację do zmian klimatu, wieś czekają poważne zmiany strukturalne, dotykające wszystkich aspektów społecznych i gospodarczych.


   
 • 60 tysięcy złotych na restrukturyzację małego gospodarstwa. ARiMR czeka na wnioski!

  17.05.2022
   

  Oddziały regionalne ARiMR rozpoczęły przyjmowanie wniosków o wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw. O uzyskanie 60 tys. zł bezzwrotnej premii finansowanej z budżetu PROW 2014 – 2020 można starać się od 16 maja do 14 lipca 2022 roku.

   

  Rolnicy, którzy są zainteresowani tą formą wsparcia powinni posiadać gospodarstwo obejmujące co najmniej 1 hektar użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej.

   
 • „Cudze chwalicie – swoje poznajcie” – zapraszamy na platformę polskiebazarek.pl

  10.05.2022
   

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego kontynuuje realizację kampanii „Cudze chwalicie – swoje poznajcie” promującą platformę polskiebazarek.pl. Platforma ta pomaga w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów rolników i producentów żywności z konsumentami i odwrotnie. Można na niej bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży, jak również promować swoje produkty. Na uwagę zasługuje fakt, iż dochód ze sprzedaży produktów trafia bezpośrednio do rolników, omijając marże i pośredników.

   

   
 • Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w ogólnopolskim konkursie - „Natura od kuchni”

  04.05.2022
   

  26 kwietnia wystartował ogólnopolski konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o nazwie „Natura od kuchni”. Jego organizatorem są Lasy Państwowe, które czekają na najciekawsze zgłoszenia propozycji promowania zdrowej żywności z naszych gajów, gąszczy i kniei, przewidując granty dla organizacji w wysokości nawet 5 tysięcy złotych.

   

   

   
 • Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Rój pomysłów wokół ula"

  25.04.2022
   

  Konkurs orgaznizowany jest przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pt." Rój pomysłów wokół ula" ma na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół.

   
 • Premia dla młodych rolników – 150 tys. zł

  20.04.2022
   

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz ósmy umożliwia młodym rolnikom ubieganie się o bezzwrotną premię na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Nabór wniosków rozpoczął się 31 marca i potrwa do 29 maja 2022 roku. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.

   

  Wnioski o przyznanie wsparcia należy składać w oddziałach regionalnych ARiMR właściwych ze względu na miejsce położenia gospodarstwa. Można to zrobić osobiście, przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub złożyć elektronicznie – za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

   
 • Życzenia Świąteczne

  12.04.2022
   

   
 • Od 5 000 zł do 7 000 zł – wsparcie na działalność statutową kół gospodyń wiejskich

  06.04.2022
   

  Od 1 kwietnia 2022 r., koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na działalność statutową. Pomoc jest finansowana z budżetu krajowego.

   

  By wyjść naprzeciw oczekiwaniom kół gospodyń wiejskich, w tegorocznym naborze wydłużony został czas na ubieganie się o dofinansowanie działalności statutowej. 1 kwietnia biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy.

   

   
 • Relacja z warsztatów zdobienia metodą Decoupage – „Stroik wielkanocny”

  29.03.2022
   

  Warsztaty zdobienia metodą Decoupage – „Stroik wielkanocny” odbyły się w dniu 25.03.2022 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie. Uczestniczkami były mieszkanki gmin wchodzących w skład LGD. Warsztaty prowadziła Pani Małgorzata Szepelak, pracownik firmy Grafix w Jarosławiu. Podczas zajęć powstały piękne stroiki, które ozdobią każdy stół i wnętrze. Do ich wykonania wykorzystano styropianową obręcz, gałązki, listki, kwiaty, wstęgę oraz świecę. Powstały niepowtarzalne, klimatyczne ozdoby.

   

   
 • Relacja z przeprowadzonego spotkania - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne

  29.03.2022
   

  W dniu 24.03.2022 r. w biurze Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycja w Nowoczesność”, odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców obszaru LGD, prowadzone przez Pana Damiana Zakrzewskiego – koordynatora projektu PIL.

   

  Celem spotkania było omówienie zasad uczestnictwa w konkursie w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021 – 2023”. Uczestniczyły w nich  osoby/podmioty zainteresowane ogłoszonym konkursem.

   

   

   
 • 150 tys. zł premii dla młodych rolników – 31.marca rozpoczyna się kolejny nabór wniosków

  23.03.2022
   

  O 150 000 zł na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania będzie się można starać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 31 marca do 29 maja 2022 r. Pomoc finansowa pochodzi z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskic na lata 2014-2020.

   

   
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 21 Następna »