Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A
RSS

Aktualności

 • Informacja o wynikach oceny i wyboru wniosków o przyznanie pomocy - Podejmowanie działalności gospodarczej

  30.04.2021
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” informuje, że organ decyzyjny LGD tj. Rada na posiedzeniu w dniu 27 kwietnia br. dokonała oceny i wyboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach naboru nr 1/2021 przeprowadzonego w terminie od 11.02.2021 r. do 26.02.2021 r. w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

   
 • Długofalowa wizja rozwoju obszarów wiejskich - perspektywa 2040

  28.04.2021
   

  Jaka będzie polska wieś za 20 lat? Jakiej wsi chcemy? Gdzie będziemy i gdzie chcemy być za 20 lat?  Na te i inne pytania odpowiedzi poszukiwali uczestnicy badania dotyczącego długofalowej wizji rozwoju obszarów wiejskich w Polsce, realizowanego przez JC KSOW w ramach konsultacji społecznych prowadzonych przez Komisję Europejską.

   
 • Narodowy Spis Powszechny

  23.04.2021
   

   
 • Posiedzenie Rady LGD

  19.04.2021
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” informuje, że w dniu 27.04.2021 r. o godzinie 9.00 odbędzie się posiedzenie Rady LGD w celu oceny i wyboru operacji w związku z zakończonym naborem wniosków o przyznanie pomocy nr 1/2021 w zakresie Podejmowania działalności gospodarczej.

   
 • ARiMR zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Nowoczesna polska wieś"

  16.04.2021
   

  Organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkurs fotograficzny pt. „Nowoczesna polska wieś” ma przynieść efekt w postaci zdjęciowej dokumentacji zmian, które zaszły na polskiej wsi, zwłaszcza od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej. ARiMR bardzo liczy na otrzymanie prac przedstawiających rolników, którzy korzystają z nowoczesnych maszyn, hodujących zwierzęta w nowych lub zmodernizowanych chlewniach, oborach, kurnikach, mile widziane są również zdjęcia pokazujące prace polowe.

   
 • Przypominamy: kupiłeś komputer ze wsparciem ARiMR - 15 kwietnia mija termin rozliczenia

  13.04.2021
   

  15 kwietnia br. mija termin rozliczenia zakupu komputera z dofinansowaniem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do tego czasu trzeba złożyć w biurze powiatowym Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy, kopie faktur potwierdzających nabycie sprzętu.

   
 • Zmiana terminu posiedzenia Rady LGD

  07.04.2021
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” informuje, że zaplanowane na dzień 12.04.2021 r. na godzinę 9.00  posiedzenie Rady LGD w celu oceny i wyboru operacji w związku z zakończonym naborem wniosków o przyznanie pomocy nr 1/2021 w zakresie Podejmowania działalności gospodarczej, nie odbędzie się.

   

  Decyzja ta jest ściśle związana z przedłużeniem obostrzeń epidemicznych do dnia 18.04.2021 r., zakładających m.in. zakaz organizowania i przeprowadzania zgromadzeń.

   
 • Fundacja ORLEN rozpoczyna nabór do czwartej edycji programu grantowego Czuwamy! Pamiętamy!

  06.04.2021
   

  W ramach tego programu organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą się ubiegać się o dofinansowanie na rewitalizację Miejsc Pamięci w swoim lokalnym otoczeniu.

  Wnioskodawcami mogą być również instytucje kultury, gminy, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich, czy parafie. Do rozdania czekają granty w wysokości 7000 zł.

   

   
 • Operacja CZYSTA RZEKA

  01.04.2021
   

  Szanowni Państwo!

   

  W 2019 roku odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiej akcji Czysta Rzeka. Wówczas ponad 2 000 wolontariuszy zorganizowanych w około 80 sztabów posprzątało polskie rzeki z 55 ton śmieci.
  Najmłodszy uczestnik tamtej edycji miał 10 miesięcy, najstarszy 83 lat. Najmniejszy sztab 3-osobowy działał w Bindudze. Najwięcej osób – 104 zarejestrowało się we Włodawie, ale najliczniej, bo ponad 200 osób, zgromadziło się do sprzątania w Kuligowie nad Bugiem. 2 maja w Janowie Podlaskim na Zamku Biskupim odbyła się Akcja Finałowa.

   

   
 • Posiedzenie Rady LGD

  01.04.2021
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” informuje, że w dniu 12.04.2021 r. o godzinie 9.00 odbędzie się posiedzenie Rady LGD w celu oceny i wyboru operacji w związku z zakończonym naborem wniosków o przyznanie pomocy nr 1/2021 w zakresie Podejmowania działalności gospodarczej.

   

   
 • Życzenia Świąteczne

  29.03.2021
   

   
 • Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”

  26.03.2021
   

  Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

   

  Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”.  Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

   

  Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

   

   
 • Ruszają dwa nabory wniosków z PROW 2014-2020 organizowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  23.03.2021
   

  Szanowni Państwo!

   

  Uprzejmie informujemy, że 31 marca 2021 r. ruszają dwa nabory wniosków organizowane przez ARiMR:

  Premia dla młodych rolników,

  Bezzwrotna pomoc na Restrukturyzację małych gospodarstw.

   

  PREMIA DLA MŁODYCH ROLNIKÓW

  Od 31 marca 2021 r. młodzi rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo, będą mogli starać się o dofinansowanie. Kwota jest niebagatelna – to 150 tys. zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski przez najbliższe dwa miesiące – do 29 maja.

   

   
 • Rozstrzygnięcie konkursu Europejskie Drzewo Roku 2021

  19.03.2021
   

   

  W tegorocznej edycji docenione zostało polskie drzewo – lipa św. Jana Nepomucena. Drzewo ma 150-170 lat i rośnie w Dulczy Wielkiej na Podkarpaciu.

   

  Łącznie w finale wzięło udział 14 drzew z: Belgii, Bułgarii, Czech, Francji, Chorwacji, Włoch, Węgier, Holandii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii. Na wybrane drzewo głosowali internauci.

   

   
 • „Historia Kołem Gospodyń się toczy” – konkurs na esej o tym, jak powstało Wasze Koło Gospodyń Wiejskich!

  17.03.2021
   

  Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił konkurs na esej pn. „Historia Kołem Gospodyń się toczy”, którego celem jest dokumentacja początków działalności Kół Gospodyń Wiejskich oraz ich popularyzacja w społeczeństwie. Konkurs jest skierowany do członkiń Kół Gospodyń Wiejskich.

   
 • Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłasza XVII nabór wniosków w ramach projektu "Fundusz Usług Rozwojowych - wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich pracowników z subregionu przemyskiego"

  12.03.2021
   

  Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłasza XVII nabór wniosków w ramach projektu „Fundusz Usług Rozwojowych - wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich pracowników z subregionu przemyskiego”. W ramach projektu przedsiębiorcy z subregionu przemyskiego (powiaty: Miasto Przemyśl, przemyski, jarosławski, lubaczowski, przeworski) mogą otrzymać dofinansowanie na szkolenia pracowników. Z dotacji mogą skorzystać także właściciele przedsiębiorstw.

   
 • Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

  08.03.2021
   

  Szanowni Państwo, członkowie i działacze Kół Gospodyń Wiejskich informujemy, że Kancelaria Prezydenta ogłasza inaugurację Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

   

   

   
 • Wyniki losowania w ramach Quizu on-line nt. działalności LGD

  05.03.2021
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” udostępnia nagrania z przeprowadzonych losowań nagród w Quizie on-line dotyczącym działalności LGD.

   

   
 • Quiz on-line dobiegł końca

  02.03.2021
   

  Uprzejmie informujemy że, Quiz on-line nt. działalności LGD organizowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” został zakończony.

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i duży odzew.

   

  Quiz adresowany był do dzieci i młodzieży z gmin i miast wchodzących w skład LGD tj.: Chłopice, Kańczuga, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Radymno, Roźwienica oraz Miasto Radymno.

   
 • Czwarty zestaw pytań w ramach Quizu nt. działalności LGD

  24.02.2021
   

  W tym tygodniu dodajemy trzecie pytanie – bonus.

   

  Osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi, wezmą udział w losowaniu dodatkowej nagrody.