Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Europejskie Drzewo 2021 roku

Przypominamy, że jeszcze do końca lutego br. jest możliwość oddania swojego głosu na Europejskie Drzewo 2021 roku.

 

Polskę reprezentuje lipa św. Jana Nepomucena rosnąca na terenie krośnieńskiego Nadleśnictwa Mielec.

 

Celem konkursu Europejskie Drzewo Roku jest zwrócenie uwagi na ciekawe stare drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Europy. W konkursie tym decydujące nie jest piękno, rozmiary, czy też wiek, ale historia i związki drzew z ludźmi. Poszukiwane są drzewa, które stały się integralną częścią społeczności.

 

Konkurs Europejskie Drzewo Roku został zapoczątkowany w 2011 r. jako rozwinięcie konkursu Drzewo Roku, który organizuje się od wielu lat w Republice Czeskiej.

 

W finale konkursu europejskiego biorą udział zwycięzcy etapów krajowych.

 

Zwycięzca zostanie ogłoszony 17 marca. Spośród drzew z europejskich krajów plebiscyt wygra to, które otrzyma największą liczbę głosów internautów.

 

 

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo pod adresem strony internetowej: http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/wydarzenia/glosowanie-na-europejskie-drzewo-roku-2021-lipa-sw-jana-nepomucena