Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

LGD na Dożynkach Gminnych w Jankowicach

W dniu 19 sierpnia 2018 roku odbyły się Gminne Dożynki w Jankowicach. Po Mszy Świętej odprawionej pod przewodnictwem ks. Wikarego Krzysztofa Filipka, na której Homilię wygłosił ks. Jacek Książek Proboszcz Parafii Chłopice, barwny korowód z wieńcami przemaszerował wraz z Orkiestrą Dętą „Laudate Dominium” na stadion sportowy klubu „Tęcza” w Jankowicach. Uroczystość została przeprowadzona przez Panią Sołtys miejscowości Jankowice – Agnieszkę Ibrahim. Pani Sołtys przywitała przybyłych gości i zaprosiła Starościnę Panią Małgorzatę Maga i Starostę Pana Zbigniewa Siwoń do uroczystego przekazania chleba.

 

Wójt Gminy Chłopice Pan Andrzej Czyż uroczyście podziękował za chleb z tegorocznych zbóż, przekazał życzenia rolnikom, składając pracującym na roli wyrazy szacunku i uznania.

 

Na scenie zostały zaprezentowane piękne wieńce dożynkowe z 7 delegacji sołectw z Gminy Chłopice.

 

Podczas imprezy nie zabrakło takich atrakcji jak: występ Zespołu Tańca Ludowego „Jarosławiaki”, Zespołu Tanecznego Stowarzyszenie „Em-Art” oraz konkursy pn. „Turniej Sołectw”.

 

Na dzieci czekała strefa zabaw i animacji, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy i mnóstwo innych atrakcji, w tym inauguracyjne warsztaty Biblioteki Samorządowej w Chłopicach - Mobilne Centrum Kultury w Chłopicach „Dawna Polska Wieś” realizowane w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Dożynkowi goście mogli skosztować lokalnych wyrobów przygotowanych przez okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia, oraz skorzystać z doradztwa i informacji na stoisku HR Smolice oddział zamiejscowy w Ożańsku.

 

Dużą popularnością cieszyło się stoisko Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”, gdzie można było uzyskać bezpłatnie doradztwo w zakresie PROW 2014 – 2020 oraz promocyjne gadżety.

 

 

Uroczystości dożynkowe zakończyły się zabawą taneczną do białego rana, którą poprowadził zespół Music Live.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia.