Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

LGD na Dożynkach Powiatowo - Gminnych w Cieszacinie Wielkim

W dniu 8 września 2019 roku odbyły się Dożynki Powiatowo - Gminne w Cieszacinie Wielkim. Po Mszy Świętej odprawionej pod przewodnictwem ks. Władysław Dubiel w asyście ks. Dziekana Jana Jagustyna, ks. Proboszcza Jacka Czerkasa i ks. Proboszcza Wiesława Dziwik., barwny korowód z wieńcami przemaszerował wraz z Orkiestrą Dętą „Laudate Dominium” na stadion klubu sportowego w Cieszacinie Wielkim.

 

Starościną dożynek była Pani Wiesława Woźniak a Starostą Pan Bogdan Jarosz, którzy dokonali uroczystego przekazania chleba Gospodarzom dożynek Staroście Powiatu Jarosławskiego Panu Tadeuszowi Chrzan oraz Wójtowi Gminy Pawłosiów Panu Mariuszowi Reń,  którzy podzielili chleb i częstowali nim przybyłych gości.

 

Gospodarze dożynek uroczyście podziękowali za chleb z tegorocznychzbóż oraz przekazali życzenia rolnikom, składając pracującym na roli wyrazy szacunku i uznania. Do podziękowań dołączyli się również goście, zabierając głos podczas uroczystości.

 

Jednym z elementów była uroczysta prezentacja wykonanych wieńców dożynkowych. Na scenie prezentowały się grupy wieńcowe reprezentujące poszczególne Gminy z terenu Powiatu Jarosławskiego.

 

Podczas imprezy nie zabrakło takich atrakcji jak: pokaz tańców ludowych w wykonaniu Powiatowego Ogniska Baletowego z Jarosławia i recital muzyczny w wykonaniu solistek z Pawłosiowa - Moniki Czarny i Kingi Bobowicz.

 

Na dzieci czekała strefa zabaw i animacji, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy i mnóstwo innych atrakcji.

 

Dożynkowi goście mogli skosztować lokalnych wyrobów przygotowanych przez okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Dużą popularnością cieszyło się stoisko Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”, gdzie można było uzyskać bezpłatnie doradztwo w zakresie PROW 2014 – 2020 oraz otrzymać promocyjne gadżety.

 

Uroczystości dożynkowe zakończyły się zabawą taneczną do białego rana, którą poprowadził zespół Metro.