Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Operacja CZYSTA RZEKA

Szanowni Państwo!

 

W 2019 roku odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiej akcji Czysta Rzeka. Wówczas ponad 2 000 wolontariuszy zorganizowanych w około 80 sztabów posprzątało polskie rzeki z 55 ton śmieci.
Najmłodszy uczestnik tamtej edycji miał 10 miesięcy, najstarszy 83 lat. Najmniejszy sztab 3-osobowy działał w Bindudze. Najwięcej osób – 104 zarejestrowało się we Włodawie, ale najliczniej, bo ponad 200 osób, zgromadziło się do sprzątania w Kuligowie nad Bugiem. 2 maja w Janowie Podlaskim na Zamku Biskupim odbyła się Akcja Finałowa.

 

Drugą edycję Operacji Czysta Rzeka przeprowadzono w 2020 roku, w jej ramach odbyło się zaledwie kilka akcji sprzątania. Ze względu na pandemię koronawirusa dalsze działania zostały odwołane.

Akcja przekształciła się w Operację Rzeka dla Szpitali, która polegała na internetowej zbiórce funduszy na potrzeby lokalnych placówek medycznych. Na ten cel organizatorzy przekazali wówczas wpłaty z „Banku Kontenerów”, z mini aukcji internetowych oraz koncertów online. Zebrano wówczas 25 tys. złotych.

 

Wierzymy, że i wśród mieszkańców obszaru działania LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” znajdą się osoby chcące podjąć się organizacji i przeprowadzenia podobnej inicjatywy.

17.kwietnia br. operacja Czysta Rzeka ma być przeprowadzona w Pruchniku, będzie polegała na oczyszczeniu rzeki Mleczki.

 

Zachęcamy do włączenia się w tę wspaniałą akcję!

 

Więcej informacji nt. Operacji Czysta Rzeka pod adresem: https://operacjarzeka.pl/aktualnosci/