Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Podpisanie umowy na projekt współpracy międzynarodowej

 

Z radością informujemy, że w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w dniu 10.04.2019 r. została podpisana umowa na realizację projektu współpracy międzynarodowej w zakresie promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych oraz lokalnej przedsiębiorczości w ramach projektu zatytułowanego "W poszukiwaniu niecodziennych inspiracji do promocji obszarów".

 

Celem projektu jest „Promocja obszaru partnerskich LGD poprzez organizację polsko- węgierskich wystaw, pokazów produktów i usług lokalnych, publikację kulinarną i materiały reklamowe". Ze strony Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” umowę podpisały Prezes Zarządu Pani  Regina Wajda oraz Wiceprezes Zarządu Pani  Barbara Kalińska.

 

Partnerzy projektu to:

- Stowarzyszenie „Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania,

· Lokalna Grupa Działania "Pogórze Przemysko - Dynowskie",

· Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Z Tradycją w Nowoczesność",

- Jászsági Kistérségi Helyi Közösség Egyesülete (Węgierska Lokalna Grupa Działania z okolic Jaszapati).

 

Projekt będzie realizowany w 2019 r. Jest to projekt współpracy międzynarodowej, którego zakres tematyczny został wypracowany przez wszystkich partnerów i ostatecznie uregulowany umową partnerską. Skierowany jest do grup defaworyzowanych określonych w LSR każdego z partnerów tj. przedsiębiorców, mieszkańców obszarów wiejskich, młodzieży, osób powyżej 50 r. ż., osób niepełnosprawnych, kobiet,  rodzin wychowujących dzieci oraz przedsiębiorców, lokalnych twórców,  producentów i usługodawców, a także przedsiębiorców i turystów.

 

Kwota dofinansowania 110.000,00 zł

 

Operacja w zakresie działań realizowanych przez polskich partnerów projektu zostanie zrealizowana poprzez cztery  zadania:

1. Wystawa produktów i usług lokalnych na terenie Węgier,

2. Wystawa produktów i usług lokalnych na terenie Polski,

3. Promocja produktów lokalnych poprzez "Publikację kulinarną",

4. Materiały promujące obszary partnerów.

 

Projekt jest realizowany w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.