Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Relacja z imprezy "XV Jarmark Sztuki Ludowej Pruchnickie Sochaczki"

W dniu 20.08.2017 r. w Pruchniku odbył się XV Jarmark Sztuki Ludowej Pruchnickie Sochaczki. Głównym celem imprezy jest popularyzacja dorobku twórców z dziedzin objętych programem „Ginące zawody". Na pruchnickim rynku pojawili się ludowi artyści, rękodzielnicy z całego regionu dzięki czemu można było podziwiać talenty, umiejętności i efekty pracy rzemieślniczej oraz artystycznej. Wystawianym przez nich rękodziełom towarzyszyły koncerty i występy Jest to cykliczna impreza, którą corocznie licznie odwiedzają mieszkańcy i turyści z różnych stron Polski.

 

Organizatorami XV Jarmarku Sztuki Ludowej Pruchnickie Sochaczki byli Centrum Kultury Sportu i Turystki w Pruchniku, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Lokalna Grupa Działania "Z Tradycja w Nowoczesność".

 

Naszą LGD reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wysocka. Panie zapewniły odwiedzającym degustację potraw regionalnych. Stoisko LGD cieszyło się niesłabnąca popularnością można było skosztować pyszne ciasta, kapuśniaczki, kaszaki oraz nalewki. Ponadto na stoisku można było otrzymać bezpłatne materiały promujące Lokalną Grupę Działania "Z Tradycja w Nowoczesność".

 

W tym dniu LGD wzięła udział w nagraniu realizowanym przez TVP Rzeszów filmu promującego pt. „PROWadzimy na starcie" przedstawiającego działalność i aktywność Stowarzyszenia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

 

W celu przedstawienia przykładowych projektów i działań realizowanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD "Z Tradycją w Nowoczesność" zaprosiła do współpracy grupę osób zaangażowanych w swoją działalność.

 

Składamy serdeczne podziękowania Paniom z KGW Wysocko za udział oraz trud włożony w przygotowanie stoiska.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia.