Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Relacja z imprezy "XVI Jarmark Sztuki Ludowej Pruchnickie Sochaczki"

W dniu 22.07.2018 r. w Pruchniku odbył się XVI Jarmark Sztuki Ludowej Pruchnickie Sochaczki. Głównym celem imprezy jest popularyzacja dorobku twórców z dziedzin objętych programem „Ginące zawody". Na pruchnickim rynku pojawili się ludowi artyści, rękodzielnicy z całego regionu dzięki czemu można było podziwiać talenty, umiejętności i efekty pracy rzemieślniczej oraz artystycznej. Można było skosztować tradycyjnych smakowitości i popróbować swoich sił w pracowni garncarskiej. Wystawianym przez nich rękodziełom towarzyszyły koncerty i występy. Na scenie w Rynku publiczność bawiła m.in. kapela Gacoki. Swoim tańcem zachwyciły młode tancerki, a rozśmieszał widzów kabareciarz Mateusz Romanik. Jest to impreza, którą licznie odwiedzają mieszkańcy i turyści z różnych stron Polski.

Organizatorami XVI Jarmarku Sztuki Ludowej Pruchnickie Sochaczki byli Centrum Kultury Sportu i Turystki w Pruchniku, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Lokalna Grupa Działania "Z Tradycja w Nowoczesność". Na stoisku LGD można było uzyskać bezpłatnie doradztwo oraz gadżety promocyjne.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia.