Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego

Z wielką przyjemnością informujemy że, konkurs ekologiczny organizowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” pt. „Zabawka z recyklingu” został rozstrzygnięty.

 

Konkurs adresowany był do dzieci uczęszczających do placówek przedszkolnych na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”, w której skład wchodzą Gminy: Chłopice, Kańczuga, Laszki, Pawłosiów, Roźwienica, Pruchnik, Radymno oraz Miasto Radymno.

 

Zadaniem było wykonanie wraz z nauczycielem/opiekunem przedszkola zabawki ekologicznej. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci ochroną środowiska, w szczególności wskazanie korzyści płynących z ponownego wykorzystania odpadów jako tworzywa artystycznego, rozwijanie uzdolnień plastycznych, kształtowanie wyobraźni oraz aktywizacja dzieci z terenu działania Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” oraz rozpowszechnienie wiedzy na temat Unii Europejskiej w szczególności Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 

W konkursie udział wzięło łącznie 27 placówek przedszkolnych. Stworzone zabawki wykonane były z różnych materiałów wtórnych nadających się do recyklingu o dowolnych gabarytach (np. kartonów, plastikowych butelek, nakrętek, woreczków, sztućców, rurek, płyt CD itp.) wszystkie przedmioty były ciekawe, oryginalne i różnorodne. Opiekunowie i dzieci zaskoczyli nas pomysłowością i kreatywnością. Autorzy musieli swoje dzieło sfotografować, a następnie przesłać na adres poczty elektronicznej LGD w terminie do dnia 30 listopada 2020 r. Do ich oceny powołano Komisję konkursową składającą się z 8 członków Zarządu LGD, którzy oceniali zgodność pracy z tematyką, estetykę, pomysłowość, a także technikę wykonanej pracy, i postanowili przyznać:

 

I miejsce –Oddział przedszkolny nr 6 w Węgierce - Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Kultury Gminy Roźwienica – „Eko-ciężarówka”

II miejsce –  Oddział przedszkolny „Biedroneczki” w Chłopicach – „Robot Dyzio”

III miejsce – Oddział przedszkolny grupa 5-latków w Wietlinie – „Bracia robociki podbijają ziemię”

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy przyznano wszystkim uczestnikom konkursu.

 

Laureatom gratulujemy i składamy serdeczne podziękowania wszystkim za udział w konkursie.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych.