Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Z wielką przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny organizowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” pt. „Najciekawsze miejsce Twojej okolicy” został rozstrzygnięty.

 

Konkurs plastyczny skierowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych z klas od I do VIII z terenu działania Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”, w której skład wchodzą Gminy: Chłopice, Kańczuga, Laszki, Pawłosiów, Roźwienica, Pruchnik, Radymno oraz Miasto Radymno.

 

Zadaniem było wykonanie dowolną metodą pracy plastycznej, która miała ilustrować ciekawe oraz charakterystyczne miejsca, np. zabytki, budowle, budynki, pejzaż/krajobraz itp., które są znaczące dla gmin i miast należących do obszaru działania Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”.  Celem konkursu było zwrócenie uwagi na walory krajobrazowe, dziedzictwo kulturowe obszaru LGD oraz rozpowszechnienie wiedzy na temat Unii Europejskiej w szczególności Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, rozwijanie kreatywności, uzdolnień rysunkowych, plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży. W konkursie udział wzięło łącznie 22 prace, które należało przesłać pocztą tradycyjną lub dostarczyć osobiście do Biura LGD w terminie do 30 listopada 2020 r. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: Kategoria I - uczniowie klas I – III szkoły podstawowej; Kategoria II – uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej.

 

Wszystkie prace były piękne, estetyczne, a przy tym niepowtarzalne. Do ich oceny powołano Komisję konkursową składającą się z 8 członków Zarządu LGD, którzy ocenili zgodność pracy z tematyką, estetykę, oryginalność, samodzielność i technikę wykonania pracy.

 

Kategoria I – uczniowie klas I – III szkoły podstawowej

I miejsce Martyna Kobietowska – Zespół Pałacowo – Parkowy w Ożańsku – Gmina Pawłosiów

II miejsce – Lena Motyka - Dwór Terleckich w Cieszacinie Wielkim – Gmina Pawłosiów

III miejsce – Izabela Słaby – Kapliczka w Lutkowie – Gmina Chłopice

 

Kategoria II – uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej

I miejsce – Dawid Pakosz – Drewniana Cerkiew Grekokatolicka w Krzeczowicach - Gmina Kańczuga

II miejsce – Agata Niedźwiedź – Zbiornik wodny Zek – Miasto Radymno

III miejsce – Zofia Konstantynowicz – Cerkiew w Miękiszu Starym - Gmina Laszki

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Prace które zajęły I miejsca w poszczególnej kategorii zostały umieszczone na okładce Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”. Pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie przyznano pozostałym autorom prac.

 

Laureatom gratulujemy i składamy serdeczne podziękowania wszystkim za udział w konkursie.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych.