Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Zakończenie projektu współpracy międzynarodowej

 

Zakończono projekt  współpracy międzynarodowej  realizowany w zakresie promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych oraz lokalnej przedsiębiorczości.

Celem projektu była „Promocja obszaru partnerskich LGD poprzez organizację polsko- węgierskich wystaw, pokazów produktów i usług lokalnych, publikację kulinarną i materiały reklamowe".

Operacja w zakresie działań realizowanych przez polskich partnerów projektu została zrealizowana poprzez cztery zadania:

 

1. Wystawę produktów i usług lokalnych na terenie Węgier.

W dniach 07-09 czerwca br. polscy partnerzy projektu współpracy odbyli wyjazd do Węgier. Drugiego dnia pobytu u zagranicznego partnera, w miejscowości Jászkisér odbyły się targi produktów i usług lokalnych. Podczas imprezy zaprezentowano produkty, usługi i kulturę obszaru działania 3 partnerskich LGD z terenu Podkarpacia

 

2. Wystawę produktów i usług lokalnych na terenie Polski.

W niedzielę 21 lipca br. na Rynku/Targowisku w Pruchniku odbyła się Polsko-Węgierska Wystawa produktów i usług lokalnych  pn. "W poszukiwaniu niecodziennych inspiracji do promocji obszarów" (LFUITPA). W wydarzeniu w roli gościa honorowego uczestniczyli wystawcy z obszaru działania partnera węgierskiego, którzy prezentowali lokalne produkty i wyroby, m. in. wina i piwa, wędliny, sery, przyprawy z papryki, makarony, miody oraz lokalne rękodzieło - obrazy, wyroby z wełny i ręcznie wykonaną biżuterię. Na scenie wystąpił  Zespół Taneczny "Pantlika" z obszaru działania Węgierskiej Lokalnej Grupy subregionu Jászság.

Przewidziano także atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanego placu zabaw, malowania twarzy, animatora.

Wydarzenie organizowało Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku na zlecenie polskich partnerów projektu współpracy.

 

3. Promocja produktów lokalnych poprzez "Publikację kulinarną",

 

4. Materiały promujące obszary partnerów.

 

Partnerami projektu byli:

- Stowarzyszenie „Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania,

· Lokalna Grupa Działania "Pogórze Przemysko - Dynowskie",

· Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Z Tradycją w Nowoczesność",

- Jászsági Kistérségi Helyi Közösség Egyesülete (Węgierska Lokalna Grupa Działania z okolic Jaszapati).

 

Projekt był realizowany w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.